اپل گلشن در راستای ارائه بهترین خدمات و تجربه خرید اینترنتی و جلب هرچه بهتر رضایت مشتریان، خدمات ضمانت بازگشت کالا را تحت شرایطی که در ادامه توضیح داده می‌شود، ارائه می‌دهد.

شرایط بازگشت کالا

امکان برگشت کالا با دلیل “انصراف از خرید” تنها در صورتی مورد قبول است که پلمب کالا باز نشده باشد.

سایت اپل گلشن برای رفاه حال و کسب رضایت هرچه بیشتر شما عزیزان، امکان بازگشت 7 روزه کالا در صورت «بروز مشکل سخت‌افزاری ناشی از ساخت» را به عنوان یکی از سرویس‌های خود آماده ارائه کرده و برای کلیه دستگاه‌هایی که از فروشگاه خریداری می‌شوند، این شرایط وجود خواهد داشت. روند انجام و پیگیری ضمانت 7 روزه بازگشت کالا به این صورت است:

  • کالاهای دارای گارانتی تمامی سرویس‌ و خدمات آن‌ها به عهده شرکت ارائه دهنده گارانتی است و امکان استفاده از شرایط بازگشت 7 روزه را ندارند.
  • عودت کالا از طرف مشتری در شرایط بروز هرگونه مغایرت در سفارش ثبت شده، چه در صورت ارسال اشتباه کالا و چه در صورت ثبت اشتباه کالای سفارش داده شده، تنها در صورتی مورد قبول است که پلمب کالا باز نشده باشد.

شرایط استفاده از ضمانت 7 روزه بازگشت کالا

اگر دستگاه خریداری شده از وبسایت اپل گلشن دارای مشکل سخت افزاری باشد، تا 7 روز امکان بازگشت کالا امکان پذیر است. در صورت پایان یافتن 7 روز، این شرط به صورت خودکار از بین می‌رود. جعبه و متعلقات دستگاه باید تا پایان 7 روز به صورت سالم و مانند روز اول نگهداری شوند. لذا استفاده از قانون 7 روزه بازگشت کالا، تحت شرط سلامت جعبه و متعلقات آن است. وارد آمدن هرگونه آسیب به کالا، اعم از مخدوش شدن جعبه یا نوشته شدن هرگونه متن روی آن، به صورت خودکار امکان استفاده از ضمانت 7 روزه را از بین می‌برد. از آنجا که محصولات به صورت پلمپ شده ارائه می‌شوند، لذا وارد آمدن صدمات سخت‌افزاری شامل شکستگی یا خط و خش، اعتبار این گزینه را از بین می‌برد.

درصورتی که محصول خریداری شده دارای مشکل ظاهری (خط و خش، شکستگی و …) باشد بلافاصله موضوع را به اپل گلشن اطلاع دهید و به هیچ عنوان دستگاه را در شبکه رجیستر و اکتیو نکنید در صورتی که مشکل ظاهری معرض باشد و خریدار محترم کالای مربوطه را روشن و اکتیو کند، اپل گلشن مسئولتی بابت ارائه خدمات به عهده نمی‌گیرد.

لازم به ذکر است با توجه به اینکه در فروشگاه این مجموعه (شیراز) دستگاه در حضور مشتری تست و راه اندازی شده و پس از تایید صحت سلامت از سوی مشتری به ایشان تحویل میگردد لذا محصولات خریداری شده از فروشگاه مشمول این بند نخواهد شد.

مغایرت در کالای ارسال شده با محصول سفارش داده شده

وجود هرگونه مشکل و مغایرت در کالای ارسال شده، حداکثر ظرف 24 ساعت باید به اطلاع سایت اپل گلشن برسد. اگر برای تشخیص مغایرت نیاز به باز کردن پلمپ باشد (مانند رنگ یا مشخصات سخت‌افزاری)، کالا باید در شرایط اولیه خود باقی مانده و از آن استفاده نشود. همچنین جعبه و متعلقات آن باید مانند روز اول صحیح و سالم باقی بماند. تصاویر درج شده در سایت، ملاک مناسبی برای استناد به مغایرت کالا به حساب نمی‌آید و شرط اصلی وجود مغایرت، تنها مشخصات درج شده برای هر کالا است. اگر امکان تشخیص مغایرت در صورت باز نکردن پلمپ اولیه کالا امکان‌پذیر بوده و کاربر به اشتباه آن را باز کرده باشد، امکان استفاده از این شرط خودکار از بین می رود.

اگر کالای ارسال شده دارای آسیب دیدگی باشد

از آنجا که بسته‌بندی کالاها به صورت کاملا ایمن و استاندارد انجام می‌شود، وجود هرگونه آسیب در هنگام حمل و نقل به عهده شرکت ارسال‌کننده کالا خواهد بود و تنها در صورت تأیید شرکت حمل و نقل، این مسئولیت بر دوش سایت اپل گلشن قرار خواهد گرفت. وجود آسیب دیدگی باید حداکثر ظرف 24 ساعت به اطلاع سایت اپل گلشن برسد. اگر آسیب وارد آمده در لحظه تحویل قابل مشاهده است، مشتری می تواند از دریافت کالا امتناع کرده و آن را جهت بررسی به سایت اپل گلشن بازگشت بزند. کالای دارای آسیب باید با همان شرایط به همراه مدرک معتبر از شرکت حمل و نقل کننده کالا به سایت اپل گلشن ارسال شود.

چگونگی بازگشت کالا

پس از مشاهده هرگونه مشکل، ابتدا با قسمت پشتیبانی سایت اپل گلشن تماس حاصل نموده و از ارسال کالا بدون هماهنگی جدا خودداری کنید. کالا را به همراه جعبه و تمام متعلقات آن، در بسته‌بندی اصلی قرار داده و سپس ارسال کنید. بر اساس قوانین بازگشت 7 روزه کالا، در صورتی که هرگونه خدشه‌ای به جعبه (اعم از نوشتن متن یا جسباندن برچسب) وارد آید، امکان استفاده از ضمانت 7 روزه به صورت خودکار از بین می‌رود. تمامی رمزهای عبور و مشخصات کاربر که در دستگاه وارد شده، پیش از ارسال باید حذف شود تا تیم فنی سایت اپل گلشن، امکان تست دستگاه را داشته باشند. برای ارسال کالا از آدرس‌های زیر استفاده نمایید:

دفتر شیراز شعبه خاکشناسی: چهارراه خاکشناسی-به سمت پارک آزادی 07132294376

عودت وجه کالا چگونه است؟

اگر مشکلات سخت‌افزاری، مغایرت مشخصات و وارد شدن آسیب به تأیید کارشناسان سایت اپل گلشن برسد، هزینه مرجوع شدن کالا به عهده اپل گلشن خواهد بود. در غیر این صورت اگر کارشناسان ما، وارد شدن ضربه یا هر مورد دیگری را تشخیص دهند، هزینه‌ها توسط مشتری باید پرداخت شود. به هر دلیلی، عودت وجه از سمت اپل گلشن به حساب مشتری حداقل 7 روز کاری به طول خواهد انجامید.

روند رسیدگی به کالاهای مرجوع شده چگونه است؟

کالاهایی که به دفتر شیراز ارسال می‌شود، ظرف 24 الی 48 ساعت بررسی می‌شوند. اگر هرگونه ایرادی توسط کارشناسان اپل گلشن تشخیص داده شود، در این مدت با مشتری تماس گرفته شده و موضوع با ایشان در میان گذاشته می‌شود. اگر مشکل به وجود آمده از سمت سایت اپل گلشن بوده باشد، با کمال میل این قضیه را پذیرفته و کالای جایگزین برای مشتری ارسال می‌شود. در غیر این صورت، اگر ایراد قابل حلی وجود داشته باشد، مشکل توسط تیم فنی برطرف شده و کالا مجددا برای کاربر ارسال می‌شود. ملاک عملکرد و تشخیص موارد اشاره شده، مشاهدات و بررسی‌های تیم فنی سایت اپل گلشن خواهد بود.